• ZWIĄZEK
  • KANALIZACJA
  • TURYSTYKA
  • BIP
  • Mapy Kanalizacja
04/11/2006

Projekt kanalizacyjny Funduszu Spójności - duży krok w przód

30 października 2006 Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka” ogłosił wyniki postępowania przetargowego na wybór projektanta sieci kanalizacyjnej dla gmin Murowana Goślina, Skoki oraz części gminy Czerwonak. Jest to drugi kontrakt w ramach projektu dofinansowywanego z Funduszu Spójności – "Kanalizacja obszaru Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka i okolic" (pierwszy został zrealizowany w 2005 roku).

Wykonawcą projektu będzie konsorcjum firm AQUA oraz GRONTMIJ z Poznania. Są to firmy o wieloletnim doświadczeniu i ogromnym potencjale. Łączna wartość prac projektowych to ponad 7 milionów złotych. Prace projektowe potrwają od 15 miesięcy w przypadku gminy Murowana Goślina (zakończenie na przełomie lat 2007/2008) do 24 miesięcy w przypadku Skoków. Długi czas realizacji jest spowodowany koniecznością dokonania szeregu uzgodnień z instytucjami, zarządcami dróg oraz mieszkańcami. Dlatego tak ważna jest bezpośrednia współpraca z projektantami na poziomie lokalnym.  Wpłynie to na usprawnienie procesu projektowania, a co za tym idzie jak najszybsze rozpoczęcie budowy kanalizacji. Budowa kanalizacji na terenie gminy Murowana Goślina będzie miała miejsce w latach 2008 – 2010.

W najbliższych dniach zostanie ogłoszony wynik drugiego z przetargów – na wybór projektanta sieci kanalizacyjnej dla gmin Pobiedziska, Swarzędz oraz drugiej części gminy Czerwonak.


Olga Godynicka - Kubiak
© 2010-2011, kucharzewski.com

Używamy "ciasteczek" aby tą witrynę uczynić jeszcze lepszą oraz dostosować do Państwa potrzeb. Ustawienia dotyczące ciasteczek można zmienić w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Akceptuję "ciasteczka" na tej stronie.